Pressekontakt

Kontakt os

Henvender du dig fra pressen, beder vi dig anvende følgende kontakter. Vi anbefaler, at journalister, der arbejder efter en stram deadline, kontakter vores pressekontakter via telefon og ikke via mail.

Kontakt vedrørende andre forhold.

Peter Trillingsgaard

Group Vice President

Mobil: +45 60429824

Mail: ptrillingsgaard@grundfos.com

Download highres-foto

Marie Andrén

Director, Group Communications

Mobil: +45 52325195

Mail: mandren@grundfos.com

Download highres-foto

Øvrige pressekontakter

Kina:
Frank Zhang
Vice President, Corporate Affairs Director
Telefon, kontor: (+86) 21 6122 5222
Mobil: (+86) 13810525319
Mail: frzhang@grundfos.com

Tyskland:
Dirk Schmitz
Manager, Communication & PR
Telefon, kontor: +49 (0) 211 929 693791
Mobil: +49 (0) 171 768 78 53
Mail: dschmitz@grundfos.com

Asien og Stillehavsregionen:
Mahathi Parashuram
Reegional Head, Public Affairs,
Communications & Relations, Asien og Stillehavsregionen
Telefon, kontor: (+91) 44 45966896
Mobil: (+91) 9600063482
Mail: mahathi@grundfos.com

Rusland:
Olga Emelyanova
Head of PR
Telefon, kontor: (+7) 8 916 447 09 42
Mobil:
Mail: oemelyanova@grundfos.com

Storbritannien:
Linda Dingley
Marketing Manager
Telefon, kontor: (+44) 1525 775347
Mail: ldingley@grundfos.com

USA:
Rebecca Terry
Marketing Operations Manager
Telefon, kontor: +1 913 227 3532
Mobil: +1 913 961 8594
Mail: rterry@grundfos.com