Mediakontakt

Kontakta oss

Använd följande Grundfos-kontakter endast vid förfrågningar från media. Journalister med en deadline rekommenderas att kontakta Grundfos medarbetare via telefon i stället för via e-post.

Kontakta Grundfos angående andra frågor.

Peter Trillingsgaard

Group Vice President

Mobiltelefon: +45 60429824

E-postadress: ptrillingsgaard@grundfos.com

Ladda ned högupplöst foto

Marie Andrén

Direktör, Group Communications

Mobiltelefon: +45 52325195

E-postadress: mandren@grundfos.com

Ladda ned högupplöst foto

Thomas Bech Sørensen-Hylle

Kommunikatör

Mobiltelefon: +45 2476 9368

E-postadress: tsoerensenhylle@grundfos.com

Ladda ned högupplöst foto

Andra mediekontakter

Kina:
Frank Zhang
Vice President, Corporate Affairs Director
Telefon, kontor: (+86) 21 6122 5222
Mobiltelefon: (+86) 13810525319
E-post: frzhang@grundfos.com

Tyskland:
Dirk Schmitz
Manager, Communication and PR
Telefon, kontor: +49 (0) 211 929 693791
Mobiltelefon: +49 (0) 171 768 78 53
E-post: dschmitz@grundfos.com

Asien och Stillahavsområdet:
Mahathi Parashuram
Regionchef - Offentliga frågor,
Communications & Relations, Asia Pacific Region
Telefon, kontor: (+91) 44 45966896
Mobiltelefon: (+91) 9600063482
E-post: mahathi@grundfos.com

Ryssland:
Olga Emelyanova
Chef för PR
Telefon, kontor: (+7) 8 916 447 09 42
Mobiltelefon:
E-post: oemelyanova@grundfos.com

Storbritannien:
Linda Dingley
Marknadschef
Telefon, kontor: (+44) 1525 775347
E-post: ldingley@grundfos.com

USA:
Rebecca Terry
Marketing Operations Manager
Telefon, kontor: +1 913 227 3532
Mobiltelefon: +1 913 961 8594
E-post: rterry@grundfos.com